Nová místa ve výukovém kroužku robotiky a automatizace!

Informace pro školní rok 2023/2024

První schůzka KRA: 27. září 2023

Poslední schůzka KRA: 19. června 2024

Pro děti od 5. třídy

Kroužek robotiky a automatizace, který již 13. rokem pořádá robotická sekce Radioklubu Písek, přijímá nové členy!

Registrace na první schůzce. Popřípadě odkaz na webový formulář předběžné registrace: https://forms.gle/TprAPmU5u6L5D8Gb6

Tento zájmový kroužek je určen všem zvídavým dětem, které se chtějí v praxi dozvědět a vyzkoušet si, jak se staví a programuje skutečný funkční robot. Na jednotlivých lekcích si postupně zkonstruují robota takového, jaký se jim bude líbit, a naučí se jej naprogramovat dle libosti.

Členové kroužku se již od roku 2008 účastní mnoha outdoorových robotických soutěží, a to včetně těch mezinárodních, odkud si již odnesli mnoho různých ocenění – například RoboOrienteering či ROBOTOUR. Sami pak pořádáme mezinárodní soutěž Robotem rovně aneb Autíčka v parku, kde můžete každý rok vidět roboty závodit píseckým městským parkem.

Vzhledem k tomu, že nám již někteří naši členové odrostli anebo už v Písku nebydlí, uvolnilo se místo pro několik nových členů. Pokud se nebojíte nových znalostí a rádi se učíte nové věci, nezmeškejte tuto šanci osvojit si v přátelském kolektivu základy robotiky, programování a dalších kybernetických dovedností. Na tomto kroužku se zkrátka zajímavou a poutavou formou dozvíte mnoho nového a navíc se naučíte něco užitečného, co jen tak někdo neumí.

Naučíme vás základům elektroniky:

  • používání elektronických součástek
  • využití PC při návrhu a konstrukci
  • základům programování PC
  • programování mikroprocesorů na bázi ARDUINO
  • využívání různých druhů čidel a snímačů

Naučíme vás základům mechaniky:

  • používání mechanických prvků
  • základům mechanické konstrukce za použití PC
  • základům výroby a obrábění
  • programování CNC strojů

Každý účastník kroužku by si měl do konce školního roku naprogramovat robota pro více soutěží – např. MiniSumo, Stopař, RoboCarts – a následně pak na příslušné soutěži kroužek reprezentovat. Kromě našeho domácího klání v podobě Robotem Rovně se podle kvalifikace účastníme i akcích Jarní robotické odpoledne či ISTROBOT v Bratislavě a koncem školního roku pak na Robotickém dni v Praze.

Pro úspěšné zvládnutí je potřeba pravidelná docházka, slušné chování, nevyrušování ostatních v práci a trochu času i mimo kroužek.

Scházíme se ve středu od 16:30 do 18:30 na Hradišti na adrese Ouzká 223, konkrétně v naší nově postavené zasedací místnosti s interaktivní tabulí. Začínáme již 5. října 2022 a počet míst je omezený, takže v případě zájmu neváhejte – stačí se ozvat na adresu krouzek@ok1kpi.cz a my vám na oplátku pošleme přihlašovací dotazník. Cena kroužku je 2000 Kč za školní pololetí.

Jakékoliv dotazy rád zodpoví vedoucí kroužku František Cifreund na čísle 605 217 712. Těšíme se na vás!